Õnne sünnipäevaks maestro Vello Loogna!

28. aprillil tähistasid Sa  oma 80. sünnipäeva. Oled olnud meie kauaaegne puhkpilliorkestrite dirigent (alates 1959-st aastast tänapäevani). Enne kui tuletada meelde Sinu elu vältel juhatatud orkestreid ja toime pandud tegutsemisi muusikapõllul, tuleks kõigepealt ära nimetada Sinu tiitlid ja väljateenitud autasud, et tunnetada sinusuguse mehe mastaapi, et võtta tervituseks õiged ja asjakohased väljendused..

2006 aastal tunnustati Sinu muusikutööd Valgetähe IV klassi teenetemärgiga;

2011 aastal valis Eesti Kooriühing Sind kooriühingu auliikmeks;

2019 aastal sai Sinust David Wirkhausi nimeline puhkpillimuusika auhinna laureaat;

2019 aastal tunnustas Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA,  Eesti Kooriühing ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts Sind auväärse Kodarrahaga.

Kuidas see kõik alguse sai?

1967. aastal lõpetasid Sa Tallinna Riikliku Konservatooriumi puhkpillidirigeerimise eriala Elmar Peäske klassi. Puhkpillimuusika organiseerijana ja laulupeoliikumisega olid Sa seotud juba alates aastatel 1966, kui olid kutsutud, veel üliõpilasena, Eesti NSV Rahvaloomingu Maja puhkpilliorkestrite metoodikuks. Samal perioodil alustasid Sa kauakestvat  tegevusest (1968-2000) VOP-i dirigendina. Siin tuli Sul juhendada Eesti puhkpilliorkestrite dirigente, eelkõige laulupidude repertuaari silmas pidades. Sinu juhatusel on VOP Eesti Raadios linti mänginud ca 20 heliteost.  Hindamatu kogemus on Sul Eesti Üldlaulupidude ja Noorte laulu- ja tantsupidude puhkpilliorkestrite üldjuhina aastatel 1972 – 1990.

Tegusad on olnud Sinu pedagoogi aastad 1959–1972 Tallinna Lastemuusikakooli õpetajana ja alates 1972 aastast Tallinna Riikliku Konservatooriumi puhkpillidirgeerimise õppejõuna.

Tulemusrikas on olnud Sinu töö Tallinna Noorte Puhkpilliorkestriga, võitnud mitmeid võistlusi, sh. 1972 ja 1977 aastatel koolinoorte laulupeo võistumängimised. Oled juhatanud Tallinna Pimedate  Õppe- ja Tootmiskombinaadi, Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaadi Tallinna Tuletõrjeühingu ja Põhja-Eesti Pimedate Ühingu Puhkpilliorkestrit.

Võta vastu juubeli puhuks kolleegide-orkestrijuhtide südamlik tervitus. Soovime Sulle tervist ja vastupidavust selles ainult meile arusaadavas köögis edasitoimetamiseks.

Andres Avarand

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/onne-sunnipaevaks-maestro-vello-loogna/