Puhkpillimuusika Mõttekoda Lihulas 14.09.19

Kutsume kõiki huvilisi osa võtma PUHKPILLIMUUSIKA MÕTTEKOJAST Lihulas 14.09.2019

Valdkonna arenguplaanide tegemisel, piiratud ressursside juures sihte seades, on oluline aru saada, millised võiksid olla esmatähtsad tegevused ja ettevõtmised.

Puhkpillimuusika teemasid puudutav viimane laiapõhjalisem arutelu toimus 2014. aasta märtsis.  Aeg on astuda toonastest deklaratsioonidest sammuke edasi ja koondada tegevusfookust. Ettevõtmiste tulemuslikkusele saame loota juhul, kui teede valikuni on jõutud laial kandepinnal konsensulike kokkulepete kaudu. 

Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri (VOP) korralisel kogunemisel Lihulas, on koos üle vabariigi arvestatav hulk puhkpilliorkestrite dirigente.  Mõttekotta ootame juurde lisaks kõiki soovijaid, kelle jaoks on oluline puhkpillimuusika valdkonna hea käekäik.

EESMÄRK

Ümarlaua eesmärgiks on jõuda arutelu kaudu 2-3 tegevuse kokkuleppimiseni mis omavad eesmärkide saavutamisel suurimat mõju, mis oleks aasta jooksul teostatavad ja tulemused hinnatavad.

KAKS MÕTTETERA:

Paul Keres: ” Halva plaaniga mäng on parem kui mäng ilma plaanita.”

Ühel päeval Alice jõudis oma rännakutel teelahkmele ja nägi seal puu otsas Irvik kassi (Cheshire Cat).  “Millist teed mööda ma peaksin edasi minema?” küsis Alice.
Kass vastas küsimusega: “Aga kuhu sa tahad minna?”
“Ma ei tea.”
“Siis pole su küsimusel mingit mõttet.”
(Lewis Carroll “Alice Imedemaal”)

Tuleme kokku selleks, et mitte seista Alice kombel teelahkmel. Soovime luua plaani selleks, et puhkpillimuusika suudaks säilitada kohta inimeste vaba aja sisustajana, et puhkpillimuusika kestaks rahvuskultuuri osana.

Meile eeskujuks võiks olla pärimusmuusika edulugu, mis viimase paarikümne aastaga on teinud tohutu hüppe – on palju huvilisi noori, on jõutud arvestatavalt rahvusvahelisele areenile, on lai kuulajaskond ja esinejatel tohutult võimalusi pildil olla.

TOIMUMISE AEG JA KOHT

14. september kell 19:30 – 21:30
Sakste Maja Tallinna mnt 23, Lihula (osalejaid kuni 25)
Lihula Muusika- ja Kunstikool Tallinna mnt 25, lihula (osalejaid üle 25)

MODERAATOR

Ümarlaua ettevalmistamiseks ja modereerimiseks on nõusoleku andnud Madis Karedale, kellel on suur kogemus visiooni loovate arutelude korraldamisel ja läbiviimisel. 

Madis Kareda tänane tegevusvaldkond on ekspertiishinnangute koostamine, kontseptsioonide loomine, nõustamised, koolituste ja äriplaanide koostamine. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1983.a) ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi (1988.a) koorijuhtimise erialal, tegutsenud koorijuhina, helirestauraatorina, helirežissöörina ja harrastushelilooja (on puhkpilliorkestritele kirjutanud 2 teost).

Koostöö partner:

Lääneranna Sümfoonilise Muusika Selts (kohapealne korraldus, ruumid, tehnika)

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/puhkpillimuusika-mottekoda-lihulas-14-09-19/