Konkurss Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri peadirigendi ja direktori ametikoha täitmiseks

VOPi liikmeskond valib 19. novembril Valgas soovi avaldanud kandidaatide hulgast peadirigendi ja direktori järgnevaks neljaaastaseks perioodiks (2017-2021).

NB! Avalduste esitamise tähtaeg on 29. oktoober 2017.

Vabariiklik Orkestrijuhtide Puhkpilliorkester (VOP) on asutatud 1965. aastal. Orkestrisse kuuluvad puhkpilliorkestrite dirigendid, orkestriliikumise eestvedajad, instrumendiõpetajad ja  instrumentalistid erinevatest Eesti piirkondadest. Orkester korraldab õppekogunemisi ja kontserte projektipõhiselt 3-5 korda aastas. Heaks traditsiooniks on saanud kontsertreisid välisriikidesse. VOPi eesmärgiks on elavdada puhkpillielu Eestis, esitades ja tutvustades sümfoonilisele puhkpilliorkestritele kirjutatud repertuaari. Samuti tehakse koostööd välislektorite, -dirigentide ja -solistidega.

VOPi liikmeskond valib soovi avaldanud kandidaatide hulgast peadirigendi ja direktori järgnevaks neljaaastaseks perioodiks (2017-2021). Valitud peadirigendi ja direktori ametiaeg jõustub 19. novembril 2017. Peadirigendil on õigus komplekteerida VOPiga tööd alustavate dirigentide meeskond (2-3) dirigenti.

Käesoleval ajal on VOPi peadirigent Bert Langeler ja direktor Valdo Rüütelmaa.

Kandideerimiseks palume saata vabas vormis avaldus ja kunstilist või juhtimisalast nägemust sisaldav motivatsioonikiri elektrooniliselt aadressil vopkonkurss2017@googlegroups.com või kirjalikult Eesti Puhkpillimuusika Ühingu postiaadressil Roosikrantsi 13, Tallinn, Harjumaa, märgusõnaga „VOPi konkurss“.

Avalduste esitamise tähtaeg on 29. oktoober 2017.

Valimised toimuvad 19. novembril Valgas, kus enne VOPi liikmete hääletamist toimub kandidaatide kohtumine orkestriga.

Täiendavate küsimuste korral kontakteeruda e-maili aadressil vopkonkurss2017@googlegroups.com

VOPi juhatus

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/vop-konkurss-2017/