Marsiviiside kogumiku “Tormakas algus” esitlus

Kogumiku esikaasPressiteade:

Maakondade marsiviiside kogumiku “Tormakas algus” esitlus toimub 31. oktoobril 2021 kell 12.00. Kuusalu Rahvamajas (Keskväljak 10, Kuusalu, Harju maakond).

Marsikogumiku koostamise ajendiks oli ennekõike soov laulupidude rongkäikudes ja ka muudel orkestrite rivilistel esinemistel eesti heliloojate loomingu osa suurendamine. 

Kogumikus on 15 marssi, igaüks neist on mingil moel seotud ühe kindla maakonnaga. Mitmed marsid kogumikus on uudislooming või seni trükis avaldamata. Näiteks verivärsketeks teosteks on Valga maakonna marss “Las minna Valgast Sangaste”, rahvamuusika ainetel marsiviisi seadnud Lauri Õunapuu ja Ott Kask, Põlva maakonna “Taevaskoja radadel”, autor Riivo Jõgi ning Martti Nõu”Saaremaa marss”

 Marsid on orkestreeritud 7+ seades puhkpilliorkestrile/ansamblile, mis tähendab, et nad on esitatavad nii suurema ansambli kui ka täiskoosseisus orkestriga.

Esimesed tellijad on juba kogumiku kätte saanud  ja ei ole olnud kitsid kiitusega.

Kahro Kiviloo (Kose Kiriku Pasunakoori dirigent): “Töötasin just läbi marsiviiside kogumiku kõik partituurid ja ei suuda end tagasi hoida: midagi nii head ei ole ma oma elus veel näinud ja ma olen üksjagu vanaks elanud!”

Esitlusel kantakse ette kõik kogumikus avaldatud teosed eriilmeliste ansamblite ja orkestrite poolt. Üles astuvad Tartu Saksikoor, G.Otsa nim Tallinna Muusikakooli puhkpilliansambel, Kuusalu Pasunakoor, Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester (HNPO) ja Saue Muusikakooli puhkpilliorkester, Vabariiklik Orkestrijuhtide Puhkpilliorkester (VOP).

Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusel on kolme marsi kohta loodud ka digitaalne õppematerjal partiide harjutamiseks veebikeskonnas dohrey.me (MatchMySound™ automaatset hindamist kasutav kodutööde ja harjutamise tööriist muusikutele).

Maakondade marsiviiside kogumiku “Tormakas algus” partituuride trükiks ettevalmistamist toetas Eesti Kultuurkapital. Loodushoiu eesmärgil edastatakse mängijatele vajalikud partiid digitaalselt, et vältida mittekasutatavate partiide trükkimisega kaasnevat tarbetut paberikulu. 

Täpsemalt marsikogumikust veebis vaata: https://sites.google.com/view/marsikogumik-tormakas-algus/esileht

Lisateavet jagab lahkelt MTÜ Puhkpillimuusika Koda projektijuht Harry Illak harryillak@gmail.com, mob 5185 052


Vastavalt EV valitsuse otsusele palume külalistel valmis olla esitama esitluse korraldajale tõendit vaksineerimiskuuri läbimise või COVID-19 läbipõdemise  kohta.

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/marsiviiside-kogumiku-tormakas-algus-esitlus/