Ülo Vinteri “Majakene mere ääres” kõlab 2025. aastal Läti noorte laulu- ja tantsupeol

Kordustrüki partituuri esikaas2025. aasta Läti noorte laulu- ja tantsupeol saab kõlama puhkpilliorkestrite esituses Eestis armastatud helilooja Ülo Vinteri igihaljas teos “Majakene mere ääres”. Selle valiku kaudu teevad läti puhkpillimuusikud solidaarsuse märgiks kummarduse eesti puhkpillimuusika kogukonnale.

Teose on puhkpilliorkestritele  seadnud noor ja andekas arranžeerija Martin Pajumaa. Tema seadja käekirja vastu tekkis huvi paljudes muusikasõprades juba siis, kui Martini loodud partituur jõudis XIII Eesti Noorte Laulupeo kavva. Noodis kirjapandule andis helilise sisu orkestrite koondproovides dirigendipuldist Mart Kivi. Meeldejääval laulupeokontserdil lisas ta teosele juurde tugeva annuse emotsionaalset väge. Igakülgse õnnestumise tulemus väljendub nüüd ka meie lõunanaabrite kindlas otsuses – teos on 2025. aastal Riias toimuva noorte laulupeo kavas.

Läti orkestritele mõeldud nootide kordustiražeerimise korraldas Puhkpillimuusika Koda.

Noodid jõuavad läti muusikuteni Scoremusicu vahendusel. Nende mõistlik ja loodussäästlik nootide levitamise viis oli kasutusel ka 2023. aastal XIII Eesti Noorte Laulupeol.

Lisaks: NOOR TROMPETIST MARTIN PAJUMAA: „LAULUPEO TRADITSIOON ON MUL ALATI VÄGA SÜDAMES OLNUD NING MUL ON TOHUTU RÕÕM JA AU SEEKORDSEL PEOL SELLISES ROLLIS OLLA”

 

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/ulo-vinteri-majakene-mere-aares-kolab-2025-aasta-lati-noorte-laulu-ja-tantsupeol/