5.-9. 08. 2024 korraldab Puhkpillimuusika Koda koostöös Võru Sümfoonilise Muusika Seltsi, Võru Muusikakooli ja Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestriga (VOP) Ed. Tamme nimelise Võru Puhkpillifestivali raames Orkestridirigentide III suvekooli.
Lektorid ja korraldajad
Suvekoolis õpetavad mainekad professorid Mark U. Reimer USAst ja Toomas Vavilov Eestist. Programmijuht on VOPi peadirigent Bert Langeler, koolituse koordinaator Harry Illak.
Eesmärgid ja tegevused
Suvekooli eesmärgiks on pakkuda dirigentidele intensiivset koolitusprogrammi, mis keskendub nii praktilistele dirigeerimisoskustele kui ka muusikalise repertuaari süvendatud analüüsile. Programm soodustab professionaalsete võrgustike loomist ja kogemuste vahetamist, edendades nii muusikalise hariduse kui ka kultuurilise mitmekesisuse arengut.
Orkestridirigentide III suvekool pakub võimalust süvendada oma teadmisi ja oskusi valdkonnas, saada väärtuslikku tagasisidet ning suhelda mõttekaaslastega. See on suurepäraseks võimaluseks kõigile dirigentidele ja puhkpilliõpetajatele, kes soovivad oma erialases karjääris edeneda uuele tasemele.
Suvekooli raames toimuvad professorite Mark U. Reimeri ja Toomas Vavilovi loengud ja seminarid, dirigeerimistehnika ja partituuride lugemise praktilised töötoad, lektorite poolt juhendatud orkestriproovid aktiivõppuritele, lektorite tagasiside õppuritele ja suvekooli avalik lõppkontsert.
Ajakava
Eesmaspäev, 5. august Võru Muusikakooli (Vabaduse 5, Võru). Kell 14.45 kammersaalis (ruum) kogunemine, töökorralduse täpsustamised . Kell 15.00-18.00 Toomas Vavilov – seminar ja arutelu”Dirigeerimise ABC”. Seminari lõppeses on arutelu võimalik jätkata ühisel õhtusöögil kohvikus Mantelahi.
Teisipäev, 6. august Võru Muusikakooli kammersaalis kell 9.30-10.45 Mark U Reimer ja Toomas Vavilov – seminar orkestritöös kasutatavatest metoodikatest (Rehearsal Techniques). Kell 10.55-13.00 dirigeerimise meistriklassid. Kell 14.00-18.00 Võru kultuurikeskuse Kannel (Liiva 13, Võru) saalis orkestriga praktilise dirigeerimise meistriklassid. Peale Ed. Tamme festivali kontserti annavad suvekooli juhendajad päeval toimunu kohta tagasisidet (videoanlüüs).
Kolmapäev, 7. august Võru Muusikakooli (Vabaduse 5, Võru) kammersaalis kell 9.30-10.45 Mark U Reimer ja Toomas Vavilov – seminar repertuaaris ja kavade koostamisest (Programming/Repertoire). Kell 14.00-18.00 Võru kultuurikeskuse Kannel saalis orkestriga praktilise dirigeerimise meistriklassid. Peale Ed. Tamme festivali kontserti taas annavad suvekooli juhendajad proovil toimunu kohta tagasisidet (videoanlüüs).
Neljapäev, 8. august Võru Muusikakooli kammersaalis kell 9.30-10.45 Mark U Reimer ja Toomas Vavilov – seminar muusikute terviseprobleemidest (Mindfulness/Health). Kell 10.55-13.00 dirigeerimise meistriklassid. Kell 14.00-18.00 Võru kultuurikeskuse Kannel saalis orkestriga praktilise dirigeerimise meistriklassid. Peale Ed. Tamme festivali kontserti annavad suvekooli juhendajad päeval toimunu kohta tagasisidet (videoanlüüs).
Reede, 9. august Võru kultuurikeskuse Kannel saalis kell 9.30-13.15 kontserdi kava viimased proovid ja läbimäng. Kell 14.00-15.30 Mark U Reimer ja Toomas Vavilov – suvekooli lõpuseminar (Leadership & Wrap Up). Kell 19.00 Võru kultuurikeskuse Kannel saalis Suvekooli avalik lõppkontsert.
Koolitusest osavõtmise võimalused:
Aktiivõppe vorm: Peale registreerumist võetakse õppuriga ühendust, et leppida kokku orkestritööks sobiva raskusastmega teos etteantud nimistust. Aktiivõppes osalejatele korraldatakse individuaaltunnid dirigeerimise tehnika ja partituuri lugemise arendamiseks klaverisaatjaga. Õppuril on neljal korral võimalus orkestri ees valitud teosega töötada, ette valmistada ja esitada see suvekooli avalikul lõppkontserdil 9. augustil Võru kultuurimajas “Kannel”. Aktiivõppuritelt oodatakse ka osalemist suvekooli raames korraldatavatel avalikel loengutel ja seminaridel. Aktiivõppe osalejatele soovitatakse osaleda VOPis orkestrandi rollis, jälgides teiste suvekooli õppurite teoste ettevalmistust. Dirigendi töö orkestriga salvestatakse, et võimaldada hilisemat personaalset videoanalüüsi.
Koolituse lõppedes saavad aktiivõppurid tunnistuse, mis kirjeldab omandatud õppiväljundeid, koolituse maht 40 akadeemilist tundi.
Passiivõppe vorm: Õppur osaleb loengutes ja seminarides, võib vaadelda aktiivõppurite tunde ning osaleda VOPi proovides orkestrandina. Passiivõppe läbinud õppurid saavad tõendi, kus on märgitud kuulatud loengute ja seminaride teemad ning orkestrandina kaasatöötamise kogemus. Passiivõppe maksimaalne koolitusmaht on 25 akadeemilist tundi.
Koolitusel osalejate arv on piiratud. Osalemisõiguse saavad varasemad registreerujad.
Koolituse hind kuni 31.05.2024 23.06.2024 (tähtaeg pikendatud) registreerunutele:
- Aktiivõppe vormis osalejale: 150 eurot, Puhkpillimuusika Koja liikmetele: 100 eurot.
- Passiivõppe vormis osalejale: 30 eurot, Puhkpillimuusika Koja ja VOPi liikmetele: 20 eurot.
Täiendav registreerimine alates 24.06.2024:
Aktiivõppe vormis osalejale: 175 eurot, Puhkpillimuusika Koja liikmetele: 125 eurot.Kõik kohad on täitunud (23.06.24)- Passiivõppe vormis osalejale: 40 eurot, Puhkpillimuusika Koja ja VOPi liikmetele: 30 eurot.
Koolituste hind ei sisalda õppurite majutust ega toitlustamist. Registreerumisel on võimalik avaldada soovi täiendava tasu eest need korraldada.
Suvekoolis kasutamiseks pakutav repertuaar:
- “Peace” – Frank Ticheli (grade 1)
- “Renaissance Festival” – Tielman Susato – arr. James Curnow (grade 1,5)
- “Noorte Marss” – Johannes Kostabi sdn. Aigar Kostabi (grade 2)
- “Kõrge taeva all” – Riho Esko Maimets (grade 2,5)
- “…puhendan Sul” – Tauno Aints (grade 2,5)
- “Lord of the Lake” – Thierry Deleruyelle (grade 2,5)
- “Rukkilillemaa” – Rob Goorhuis (grade 2,5)
- “A Hymn for Band” – Hugh M Stuart (grade 3)
- “Eesti Motiivid” – Tõnis Kõrvits (grade 3,5)
- “Eesti rapsoodia” – Eduard Tamm, seade Riivo Jõgi (Grade 3,5)
- “Shenandoah” – Frank Ticheli (grade 4)
- “Rikudim” – Jan Van der Roost (grade 4)
- “Concertino for Trombone op.45 nr. 7” – Lars- Erik Larsson (grade 4)
- “Naabrid” – Urmas Kõiv (grade 4)
- “Ülev Eesti” – Rein Rannap, ppo seade Peeter Saan (grade 4)
- “Highlights form “Chess”” – Ulvaeus/Andersson . arr. Johan de Meij (grade 4,5)
Täiendav info: Projekti koordinaator Harry Illak e-post: harry@pmkoda.ee, telefon: (+372) 5185 052
Orkestridirigentide III Suvekooli toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Christopher Newporti Ülikool.
Veebiliehe viimane uuendus toimus 02.08.2024