Otsa kooli suvekursused

Otsa kooli direktor Ivo Lille

Otsa kooli direktor ja suvekoolis saksofoni õpetaja Ivo Lille (foto Annika Metsla)

24.–28. juulini toimub Pärnus esmakordselt Otsa kooli suvekursus

Puhkpille erialaõpetajad on Tarmo Velmet (fagott), Reet Käärik (oboe) ja Ivo Lille (saksofon).

Oodatud on muusikaõppurid alates 10. eluaastast. Õpe toimub erinevatel erialadel, ansamblitena ja ühendansambli/orkestrina.

Võimalik on saada Alexanderi tehnika tunde värskelt diplomeeritud AT õpetajalt Iren Laidmalt. Soovi korral on võimalik korraldada ka TRE (tuntud stressimaandav tehnika) koolitus.

Suvekooli hind: 100 eurot

Hinnas sisaldub:
Majutus Pärnu Kutsehariduskeskuse õpilaskodus;
soe söök kuni 3x päevas (saabumispäeval lõuna- ja õhtusöök, lõpupäeval hommikusöök);
tunnid (hinnas 1 erialatund, 3 ansamblitundi ja orkestriproovid.).

Lisatasu eest:
erialatunnid (16 eurot/tund);
Alexanderi tehnika (10 eurot rühmatund, 16 eurot individuaaltund. Eriti soovitav õpetajatele. TRE koolitus toimub rühma täituvusel (vähemalt 10 soovijat) ja tasu lepitakse sõltuvalt rühma suurusest kohapeal kokku.

Lõppkontsert toimub 28. juulil kell 12

Puhkpillidel  erialaõpetajad

Tarmo Velmet - fagotti õpetaja

Tarmo Velmet – fagotti õpetaja

Tarmo Velmet on Kose muusikakooli direktor, kes õpetab fagotti kolmes koolis – lisaks Kose muusikakoolile Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Nõmme muusikakoolis. Ta on mänginud üle 25 aasta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja samaaegselt ligi 20 aastat Pärnu linnaorkestris.

Õpetajana peab Tarmo oluliseks võimalikult vahetut ja ausat kontakti õpilasega.

“Pilli mängima õpitakse kodus. Õpetaja ülesanne koolis on aidata õpilane nii kaugele, et korra hakkab õnnestuma, misjärel peab õpilane suutma õnnestumist ise nii kaua korrata, et see muutub harjumuseks. Ebaõnnestumist ei tohi kunagi korrata, ühte viga ei tohi mängida kaks korda järjest. Fagott on pill, mida hästi mängides naudid kindlasti alati head seltskonda.”

 

Reet Käärik on õppinud oboed Tallinna Muusika Keskkoolis ja Eeesti Muusika- ja Teatriakadeemias  (magister). Tema erialaõpetajateks läbi õpingute on olnud Tulike Loorits, Heldur Värv, Andres Siitan, Olev Ainomäe ja Aale Lindgren. Lisaks on täiendanud ennast Thomas Indermühle, Georg Meerweini, Guy Laroche jt meistrikursustel.

Reet töötab Eesti Kaitseväe Orkestris, on  osalenud paljude  muusikakollektiivide töös (ERSO, Rahvusooper, Vanemuine, Tallinna Kammerorkester, Pärnu ja Narva Linnaorkestrid, ÜENSO).
Õpetab oboed Lasnamäe Muusikakoolis, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis ja EMTAs.

“Oboe õppimine võib olla igaühele toredaks väljakutseks. Kui aga leidub sihikindelust ja töökust saab oboe mängimisest tõeline rõõm.”

 

Ivo Lille on saksofonist ja helilooja kes on omandanud magistri- ja doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, samuti on ta lõpetanud magistri õpingud Soomes Sibeliuse Akadeemas. Ta on osalenud mitmete ansamblite, orkestrite ja bändide töös – Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia Orkester, NYYD Ensemble, Estonian Dream Big Band, Saksofonikvaretett SaxEst, Ivo Lille Group jt.

Ivo Lille südameasjaks on tutvustada saksofoni kui lõputute võimalustega instrumenti.

Alates 2004. aastast oli ta saksofoniõppejõud Eesti Muusika- ja Teatriadeemias.

2017. aasta lõpust on Ivo Lille Georg Otsa nim Tallinna Muuusikakooli direktor.

Ivo Lille: “Otsa kooli eesmärk on panna õpilased iseseisvalt mõtlema ning anda hea haridus ja praktikabaas.”

Vt ka Maria Mölder artikkel MUUSIKA 14.01.2018


Registreerumiseks täiendavat infot vaata siit!

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/otsa-kooli-suvekursused-2018/