Tärkav. VaskID

K, 25. märts 2020 kell 19 EMTA suures saalis

„Tärkav. VaskID“ on uudisloomingu kontsert, mille pealkiri võiks ka olla „Mitte ainult messing“ või „Müüdimurdja“ – puhkpilliorkester koosneb paljudest erinevatest muusikainstrumentidest ning esitatav repertuaar ei pruugi olla alati vali ja marsitaktis. Kontserdil kõlab kaheksa esmaettekannet puhkpilliorkestrile, sealhulgas sel kevadel 90. sünniaastapäeva tähistava Eino Tambergi Concertino op 129 Eesti esmaettekanne (solist Indrek Vau). Et puhkpillide eri värve avada, kuuleb lisaks Tambergi teosele ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengite ning Pärt Uusbergi uudisloomingut.

Samal õhtul on võimalik fuajees tutvuda kõigi kontserdil esitatavate partituuridega. Lisandusena paneb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum üheks õhtuks välja näituse nii rariteetsetest kui ka rohkem esitatud Eesti puhkpilliorkestri muusika käsikirjalistest partituuridest. Vaheajal saab publik valida oma lemmikteose, kes kuulutatakse lisaks orkestri lemmikule välja kontserdi lõpus. Kontserdi õhtujuhid on helilooja Liisa Hirch ning trombonist Johannes Kiik.
ESINEVAD
Politsei- ja Piirivalveorkester
Indrek Vau, trompetist
Sami Ruusuvuori, dirigent

KAVAS kaheksa esmaettekannet:

• Paul Daniel „Ümberpöördumatu“
• Tõnis Leemets „Noodilood“
• Hanna Kata Norma „Marss“
• Marcelo Politano „Atlantic Wandering“
• Andrea Sordano „Śūnyatā“
• Eino Tamberg „Concertino trompetile ja puhkpillidele, op 129“ (Eesti esmaettekanne), solist Indrek Vau
• Davide Umbrello „Valged ööd“
• Pärt Uusberg „Süit vanadest tantsudest“
I Ouverture
II Allemande
III Courante
IV Sarabande
V Menuet
VI Bourree
VII Gigue
Kontsert on inspireeritud 2016.–2017. aastal toimunud tärkava koorihelilooja programmist “Sahtlist saali”, mis osutus väga menukaks nii tärkavate kooriheliloojate kui ka publiku hulgas – kokku osales toona 100 helitööd ning lõppkontserti käis Tartus kuulamas 300 inimest.
Umbes poolteist aastat tagasi tekkis Merike Pedastel üha tugevamaks muutuv mõte, et tärkava koorihelilooja programmi võiks korraldada ka puhkpilliorkestritele. Ideest võttis kinni Puhkpillimuusika Koda, ja nii saidki eelmise programmi etapid läbi mõeldud ning just puhkpilliorkestrite valdkonnale sobivaks muudetud. Seekord on partnerina projekti kaasatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning kõlavad EMTA kompositsiooni eriala konkursil osalevad puhkpilliorkestrile loodud võistlustööd. Lisaks on kontserdil uuendusena ka kutseliste heliloojate esiettekanded: Pärt Uusbergi “Süit vanadest tantsudest” maailma esmaettekanne ning Eino Tambergi “Concertino trompetile ja puhkpillidele, op 129” Eesti esmaettekanne, mille partituur on korrastatud just selleks kontserdiks.
Enda paremaks kursis hoidmiseks liituge kindlasti ka kontserdi FB-sündmusega: https://www.facebook.com/events/618417352055507/.

PILETID

Kontserdile pääseb tasuta pileti alusel, mis tuleb välja võtta Piletilevist või tund enne algust kohapeal. Ilma kehtiva pileti või kutseta ei ole võimalik kontserdile pääseda. Piletid on määratud istekohtadega.

Müügil on ka kõiki kontserdil kõlavaid teoseid ja heliloojaid tutvustav kavaraamat, mille saab osta kohapeal sularaha eest (tavahind 2 €, toetajakava 5 € / 10 €).


Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Muusika- ja Teatrimuuseum, Eesti Muusika Infokeskus, Karlova Kohv, Talmar&Põhi, Radisson Blu Sky Hotell, Kubja Ürditalu

Korraldajad: MTÜ Puhkpillimuusika Koda, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Politsei- ja Piirivalveorkester

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/tarkav-vaskid/