Tagasi Dirigendid-le

Ott Kask

Foto - Ott Kask (1962)

Ott Kask (1962)

Ott Kask (1962) on õppinud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis trompetit, trombooni, puhkpilliorkestri dirigeerimist Priit Raigi ja sümfooniaorkestri dirigeerimist Paul Mägi juures.

Töötab  vaskpillide eriala õpetajana Kuusalu Kunstide Koolis, Viimsi Muusikakoolis ja Tallinna Muusikakoolis. Kõigis muusikakoolides juhendanud ja juhendamas erinevaid ansambleid ja orkestreid. Juhatab Kuusalu Pasunakoori, mis töötab järjepidevalt aastast 1870. Lisaks õpetaja-, ansamblijuhendaja-  ja dirigenditööle on  kirjutanud ansambli- ja orkestriseadeid, transkriptsioone ning mõned autoriteosed.

Muusika seadjana ja heliloojana on Ott Kasele suurimateks väljakutseks olnud oma orkestriseadete esitamine laulupidudel. 2007.a. Noorte Laulupeol juhatas Ott Kask puhkpilliorkestreid, kus kõlasid “Kuusalu Pulmamarss” (solistina Lembit Saarsalu, tenorsaksofon) ning Tõnu Kõrvitsaga kahasse seatud “Eesti Eurolaulude popurrii”. 2011.a. Noorte Laulupeol juhatas Harry Illak liivi rahvalaulu seadet “Puhu tuul” (solistina Mairo Marjamaa, altsaksofon ). 2014.a. üldlaulupeo puhkpilliorkestrite programmis mängiti Ott Kase eesti rahvaviisi “Targa rehealune”seadet.  Sama teos on juba kõlanud sümfooniaorkestri versioonis 1. juunil 2013.a. Harjumaa laulupeol Keilas. “Kuusalu Pulmamarss” ja “Puhu Tuul”, samuti seade“Mu süda ärka üles” on kõlanud kontsertidel ja konkurssidel nii kodumaiste ja välismaiste orkestrite ja dirigentide esituses Lätis, Tšehhis, Saksamaal, Madalmaades, Itaalias ning USAs erinevates paikades. Hiljuti kirjutatud Süit puhkpilliorkestrile (2013) on pühendatud õpetaja Priit Raik’ile (1948 – 2008), mis on tellitud Tallinna Georg Otsa Muusikakooli puhkpilliorkestri poolt.

9.juulil 2015.a. esitati korraldaja tellimusel IX Läti noorte laulu- ja tantsupeo puhkpilliorkestrite programmis läti rahvalalu “Tumsa nakte” seadet.

Viimastel aastatel kirjutanud Eesti Politsei- ja Piirivalveameti Orkestri, samuti G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli puhkkpilliorkestri tellimusel eesti ja välismaiste heliloojate-, samuti rahvalaulude seadeid vokaalsolistidele orkestri saatel, solistideks Kaire Vilgats, Bonzo, Airi Allvee, Dave Benton, Sofia Rubina, Jassi Zahharov jt.

Ott Kask on tegutsenud muusikajuhi- ja seadjana erinevates projektides: Viimsi Kooliteatri ja Viimsi Muusikakooli orkestri ühisprojektides: Leonard Bernsteini “West Side Story” (2003), „Valge tee kutse” (muusikaline jutustus Raimond Valgre elust) (2005), “Helisev Muusika” (2015),  Kosel, Harjumaal lavastatud  etenduste   “Üks samm sinnapoole” (2009) ja “Suve värvid” (2010) originaalmuusika ja sõnade autoriks Krista Tiitma,

2012.a. toimus Kuusalu Keskkooli ja Kuusalu Kunstide Kooli ühislavastusena  Eino Tambergi opereti „Odysseus” (1946) uuslavastus Kuusalu Keskkoolis. Ott Kask orkestreeris autori klaviiri põhjal lavastuse muuska orkestratsiooni ning dirigeeris etendusi.  8.-10.augustil 2014.a. esitati Kuusalu kirikuaias maailma esiettekandena  Tauno Aintsi-Urmas Lennuki muusikalavastust “Lauritsa lubadus” solistidele, koorile, tantsijatele  ja sümfooniaorkestrile. Etendus taaslavasti 7.-8.augustil 2015.a Viinistu Kunstimuuseumi katlamajas. Teos telliti Veljo Tormis Kultuuriseltsi poolt ja esitati peamiselt Kuusalu kogukonna enda jõududega,  Ott Kask teose muusikajuht ja dirigent.

Ott Kask on kultuurielu edendaja ka ametlikuma poole pealt, juhtides Viimsi valla kultuuri- ja spordiametit. Ta on osalenud muusikakoolide jazzpop õppesuuna õppekava väljatöötamisel, EELK Pasunakooride koraaliraamatu töögrupis ja osalemas täna Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu töös juhatuse liikmena.

Ott Kask on viimastel aastatel kaasa löönud Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestris tromboonimängijana ja dirigendina. See on vastutusrikas ülesanne juhatada orkestrit, mis koosneb kolleegidest. kuid see on väga rahuldustpakkuv  ja arendav koostöö, sest tegemist on ilmselt eesti ühe parima amatööride tasemel projektorkestriga, mis on avatud uutele ideedele ja on viimastel aastatel väga kiiresti arenenud.

2017. aasta XII Noorte Laulu- ja Tantsupeol osalesid Ott Kase poolt juhendatavatest  orkestritest Kuusalu Pasunakoor, Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester ning Viimsi Muusikakooli puhkpilliorkester, samuti Kuusalu, Tallinna ja Viimsi muusikakoolide sümfooniaorkestrid. Ott Kask osales laulupeol ka üldjuhina, juhatades puhkpilliorkestrite liigi programmis Priit Raigi “Tormakat algust”.

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/kogukond/dirigendid/kask-ott/