STEVEN MEAD 2020 taas Eestis

Foto Steven Mead’i veebilehelt

4.-6.  august toimub TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia muusikamajas (Jakobsoni 14) ülemailmselt tunnustatud eufooniumi virtuoosi Steven Mead individuaalsed meistriklassid ja ansamblimängu juhendamise koolitus.

Koolituse lõppkontsert toimub neljapäeval, 6. augustil kell 19.00 Viljandi Baptistikirikus (August Maramaa puiestee 1a).

Meistriklassist on oodatud osavõtma muusikakoolide eufooniumiõpetajad, muusikakoolide eufooniumi eriala õppurid, nii amatöör- kui ka professionaalsete orkestrite orkestrandid.

Kursus koosneb kolmest osast:

  1.  Juhised igapäevasteks harjutusteks
  2.  Ansamblimäng
  3. Õppetöö gruppides või individuaaltundena.

 

Kursuse maksumus:

  1.  valik (juhised igapäevasteks harjutusteks, meistriklass, anasambel, osalemine lõppkontserdil) – € 55
  2.  valik ( juhised igapäevasteks harjutusteks, õppetöö rühmas, ansambel, osalemine lõppkontserdil) – € 35

 

Registreerimisoov palume saata emailile: bertlangeler@gmail.com

Lisainfo: Bert Langeler (+372) 5365 2645


Inglane Steven Mead (1962) ei vaja kogu maailma vaskpuhkpilli entusiastide seas tutvustamist, kuna tema eufooniumimäng ja -õpetamine on tuntuks saanud praktiliselt kõigile, kes armastavad eufooniumina tuntud instrumenti.

Steven Mead annab aastas üle 75 soolokontserdi aastas, mis tähendab, et ta on järjepidevalt turneel.

Ta on mänginud soolokontserte sümfooniorkestritega Norras (Trondheimi Sümfooniaorkester), Soomes (Lahti Sümfooniaorkester; Helsingi Filharmoonia), Poolas (Capella Cracoviensis), USAs (Minneapolis Pops
Orchestra), Kanadas, Itaalias, Saksamaal (Stuttgarti Filharmoonia), Jaapanis (Jaapani Kammerorkester) ja Leedus. Solistina on ta mänginud enamiku maailma juhtivate puhkpilli- ja sõjaväeansamblitega, sealhulgas Garde Republicaine Orkester (Pariis, Prantsusmaa), RAF orkester (London, Suurbritannia), Itaalia Politsei,
Karabinieeride ja armee orkestrid (Rooma, Itaalia), Hollandi Mereväe Orkester (Rotterdam, Holland), USA armee orkester (Washington DC, USA).

Teda on kirjeldatud kui ühte maailma enimsalvestatud puhkpillimängijat. Aastatel 1990-2020 on ta salvestanud üle 65 CD! Ta on muusikabrändi Bocchino Music, mis nüüd toodab ja levitab tema
albumeid, omanik.

„Madala vase“ uuendajana kogu maailmas, on ta olnud kõigi kuue toimunud rahvusvahelise Tuuba ja Eufooniumi Konverentsi (Ühendkuningriik) kunstiline juht ning ITEC 2012 (Linz, Austria) kunstiline
juht.

Samuti on ta andnud kontsertreise paljude Euroopa juhtivate professionaalsete kammeransamblitega, sealhulgas ‘Hispaania puhkpillikvintett,’ Sound-Inn-Brass ‘(Austria),’ Klassikaline kvintett ‘(Bolzano, Itaalia),’ Trombonisti Italiani ‘(Itaalia) ja London Brass.

Tema uuendused on tuntavad ka näiteks Martin Ellerby, Philip Sparke, Torstein Aagaard Nilseni, Tadeusz Kassatti, John Reemani, Derek Bourgeoisi, Vladimir Cosma, Thomas Dose, Rolf Rudini, Howard Snelli, Hermann Pallhuberi uutes teostes.

Steven Mead on eufooniumi professor, Põhja-Inglismaa Kuningliku Muusikakõrgkooli (Manchester, Ühendkuningriik) õppejõud. Lisaks õpetab ta mitmetes erialakoolides üle Euroopa ja Jaapanis. Ta on olnud kõigi aegade esimeste eufooniumide meistrikursuste läbiviija Hollandis, Itaalias, Portugalis, Leedus, Sloveenias, Venemaal ja Austrias. Üliõpilased kogu maailmast tulevad tema juurde Suurbritanniasse õppima ja paljudest neist on saanud maailma tippmängijad. Hiljuti pälvis ta oma teenete eest Põhja-Inglismaa Kuningliku Muusikakõrgkooli aumärgi.

Steven on juba aastaid olnud Bessoni (The Buffet Groupi osa) suursaadik, tegelenud uute instrumentide testimise ja väljatöötamisega. Samuti vastutab ta Steven Mead seeria vaskpillide huulikute ja sordiinide disainimise ja arendamise eest Denis Wick Products’is.

Paljud muusikakriitikud on märkinud, et Steveni laulutaust (alates 6. eluaastast) on tema tõeliselt isikupärase kauni eufooniumitooni aluseks. Tema väljendus- ja kujundirikast pillimängu on imetlenud professionaalsed muusikud kogu maailmas ning selle tulemusel esineb Steven lisaks puhkpilli-
ja puhkpilliorkestritele üha enam ka sümfoonia- ja kammeransamblitega.

vt lisaks Steven Mead veebileht

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/steven-mead-2020-taas-eestis/