Tseremooniadirigendi käsiraamat

Tseremooniadirigendi käsiraamatu kaanepilt Esimeses eestikeelses tseremooniadirigendile juhiseid andvast käsiraamatust leiab rohkelt fotodega illustreeritud nõuandeid orkestri rivikorra seadmiseks.

Suomen puhalinorkesteriliitto (SPOL) poolt välja antud ja Raine Ampuja koostatud “Marssikapellimestari” eeskujul on meil nüüd olemas erukolonelleitnant Peeter Saani poolt tõlgitud ja Eesti Kaitseva orkestri ülema, Kaitseväe peadirigendi kapten Simmu Vasara täiendatud oma rivikorra põhimõtteid tutvustav käsiraamat, mis on tõhusaks  abivahendiks orkestriga avalikel tseremooniatel osalevatele dirigentidele. Trükise eesmärgiks on soov kaasa aidata orkestrite rivikorras esinemiste atraktiivsuse tõstmisele.

Igal dirigendil on välja kujunenud oma isikupärane korralduste andmise tava. Kaitseväe peadirigendi poolt väljapakutav võiks olla mõistlik ühine põhimõtete alus, et teha ennast vajadusel arusaadavaks kõigile valdkonnas tegijatele. Analoogilisi käsklusi kasutavad tseremooniadirigendid nii Soomes kui ka Rootsis.

Simmu Vasar: “Kui dirigent on läbinud sauakoolituse ja omandanud kõik vajalikud sauakäsklused, saab tseremoonia läbi viia ilma ühegi suulise käskluseta.”

“Tseremooniadirigendi käsiraamat” on valminud Puhkpillimuusika Koja ja Eesti Kaitseväe koostöös. Korralduste andmist selgitavatel fotodel on olukordade ilmestajaks Kaitseväe orkestri tseremooniadirigent nooremleitnant Mikk Uusmäe.


Trükise soetamiseks tuleks oma soovist teada anda e-posti teel Puhkpillimuusika Koja projektijuhile harry@pmkoda.ee

 

Trükise hind € 15.-

Hind ettetellijatele kuni 24. veebruarini € 13.-

Hind Puhkpillimuusika Koja liikmetele € 10.-

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/tseremooniadirigendi-kasiraamat/