Tagasi Orkestrid-le

Puhkpilliorkester Saku

Puhkpilliorkester alustas Sakus tegevust 1966. aasta sügisel

Orkester sündis Saku kaheksaklassilise kooli juures Jaak King`a  taktikepi all.

Jaak King

Jaak King (4.05.1936 – 1. 12.2018)
Foto registrist AIRE

1971. aastal moodustati vilistlastest orkester “Saku”, mis tegutses 1986. aastani.  Puhkpilliõpilaste vähesuse tõttu muusikakoolis seiskus puhkpilliorkestri tegevus. Uuesti alustati muusikakooli juures 2003. aasta jaanuaris puhkpilliosakonna vilistlaste initsiatiivil. Taasloodud orkestris alustas mängimist 19 pillimeest.  Aasta aastalt orkestri koosseis suurenes, tänaseks on mängijaid ca 30. Enamus orkestri liikmetest on pillimängu õppinud Jaak King`a juhendamisel (Saku kaheksaklassilise kooli juures tegutsenud puhkpilliklassis) või Saku Muusikakoolis.

Puhkpilliorkester Saku

Puhkpilliorkester Saku

Esinemas on käidud Väike-Maarjas, Otepääl Pühajärve puhkpillipäevadel, Setomaal, Estonia teatri talveaias ja Soomes (koos segakooriga “Tuljak”). Koos puhkpilliorkestriga “Saku” on esinenud Tõnu Kilgas, Katrin Karisma, Uno Loop, Kaia Kõrb’i tantsustuudio tüdrukud ja klubi “Danceland” tantsijad.

Traditsiooniks on kujunenud igaaastased osalemised EV aastapäeva pidulikel aktustel Sakus ja Kiisal, Saku Gümnaasiumi ja Saku Muusikakooli lõpuaktustel, Saku laadal, Saku algkooli isadepäeva tähistamisel koos pillide tutvustamise ja õpitoaga ning omad kevad- ja talvekontserdid. Oleme osalenud kõikidel üldlaulupidudel, Saku laulu- ja tantsupäevadel, Hageri kihelkonna päevadel. Suure populaarsuse on saavutanud viimastel aegadel peotantsuõhtud üle vabariigi.  Aastas tuleb kuni 20 esinemist Saku vallas, üle Eesti ja ka välismaal.

2012. a.valmis orkestril CD plaat “Vox Flabrum“.

2013. a. saavutati ülevabariigilisel puhkpilliorkestrite turniiril hõbemedal keskmise suurusega orkestrite hulgas.

Viimaste aastate oodatumaid sündmusi orkestrile on Väikesaarte Laulupeod. Puhkpilliorkester Saku koos üleeestiliste segakooridega, rahvatantsijate ja kohalike taidlejatega on korraldanud laulupidusid Ruhnul, Vilsandil, Pranglil, Hellamaaal (Hiiumaa), Vormsil ja Kihnul. Orkester osaleb seal rongkäigus, laulupeokontserdil ja annab ka oma kontserdi „Kõik puhuvad“. 2019.  aasta kevadel toimub kontsertreis koos segakooriga „Tuljak“ Valgevenesse.

Ants Reinhold

Ants Reinhold

Alates 2007. aastast juhatab orkestrit Ants Reinhold.

Orkester Saku Facebookis: https://www.facebook.com/PuhkpilliorkesterSaku/

Kõik puhuvad

Posted by Puhkpilliorkester Saku on Esmaspäev, 23. juuli 2018

Vaata ka:

 


Leht uuendatud 21.04.2019

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/kogukond/orkestrid/puhkpilliorkester-saku/