Tagasi Orkestrid-le

Tallinna Linnatranspordi Puhkpilliorkester

Tallinna Linnatranspordi Puhkpilliorkester

Tallinna Linnatranspordi Puhkpilliorkester

Orkester loodi 1960. aastal. Dirigendiks aastatel 1960-1968 oli Riho Jaanus. Esimene esinemine toimus juba 1961.a. Pärnus.

Orkestrit on juhatanud veel Heino Jugaste, Toomas Välja ja Jaan Tamm.

1978. aastast tänaseni juhatab orkestrit Andres Avarand. 1990. aastast, mil orkestriga liitus Riho Sild, on orkestril kaks dirigenti.

Läbi aegade on orkester mänginud väga erinevat muusikat – klassikast rockini. Erinevad ajastud kujundavad aega ja inimesi, nii ka meid. Katusorganisatsiooni nimest lähtudes on orkester kandnud väga erinevaid nimesid nagu Trammi- ja Trollibussivalitsuse ja Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise puhkpilliorkester. Sisu on aga ikka ja alati jäänud samaks. Kõik need 57 aastat on orkestrit koos hoidnud armastus puhkpillimuusika vastu, jätkuv õpihimu ja kooskäimise rõõm ning nauding jagada kõike seda ka teistega.

TLT Puhkpilliorkester on osa võtnud kõikidest Eesti üldlaulupidudest,  puhkpillimuusika– päevadest ja –festivalidest. Esinetud on Riias, Vilniuses, Kaunases ja Peterburis.

Tihe koostöö on olnud Helsingi Liiklusettevõtte Puhkpilliorkesriga, mis on kestnud juba 36 aastat. Koos on korraldatud kümneid ühiskontserte Tallinnas, Viljandis ja Helsingis.

Tänu Helsingi Liiklusettevõtte Puhkpilli orkestri dirigendi Tapio Tanskanen’i aktiivsusele arvati TLT Puhkpilliorkester Põhjamaade Liiklusettevõtete Puhkpilliorkestrite Ühendusse (PLPÜ). Alates 1992. aastast on osaletud iga kolme aasta tagant PLPÜ festivalidel, mis on toimunud Helsingis, Århusis, Bergenis, Tallinnas, Kopenhaagenis, Malmös ja Oslos.

 


Leht uuendatud 28.03.2019

Igavene link sellele artiklile: https://pmkoda.ee/kogukond/orkestrid/tallinna-linnatranspordi-puhkpilliorkestr/